شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2018-10-07 14:31:27

imaniy
عضو
از : internet
ثبت شده: 2018-10-04
وب سایت

لگ داشتن هنگام فیلم دیدن در مانجارو و نصب برنامه هایی که به صورت زیپن

با عرض سلام خدمت عزیزان دنیای آزاد smile)

من چندین مشکل دارم ولی تو عنوان نتونستم بیشتر از این بنویسم (محدودیت کاراکتر)

1 - احساس میکنم وقتی فیلم میبینم صفحه یه جوریه انگار گرافیک نصب نیست در صورتی که من قبلش تو دیوایس منجر انویدیا رو نصب کردم البته ناگفته نماند لپ تاپ من دو گرافیک داره یکی اینتل هم داره چه کنم این مشکل لگ داشتن تو فیلم حل بشه؟

2 - من خیلی نیاز دارم تا توی تسکبار یعنی کنار ساعت بتونم سرعت ارسال و دریافت اینترنت رو مشاهده کنم ولی نمیدونم چطور اینکار رو بکنم رفتم یه سرچکی زدم با برنامه ای اشنا شدم به اسم netspeed منتها فایلی که دان کردم زیپ هستش میخاستم بدونم این فایل ها رو چطوری نصب کنم؟

3 - چرا لینوکس یه دانلود منجر درست و حسابی نداره؟ هم پرسپولیس و هم uget یا ارتباطشون داعم داره با aria2 قطع میشه یا این که یهو سرعتشون صفر میشه یا رو 99 درصد گیر مکینن.

4 - جدیدا چندین برنامه هم میخام از پکیج منیجر نصب کردم با ارورهایی شبیه زیر رو به رو میشم :

w503704_Screenshot_from_2018-10-07_13-27-29.png

بهم سر بزنید :
www.iaghapour.ir
عاشق لینوکس و سیخ دادنش  smile

آفلاین

#2 2018-10-07 20:46:50

LinArcX
Moderator
ثبت شده: 2015-09-18

پاسخ: لگ داشتن هنگام فیلم دیدن در مانجارو و نصب برنامه هایی که به صورت زیپن

سلام و خوش آمدید به انجمن. امیدوارم لحظات خوبی رو در کنار هم سپری کنیم.
1. فیلم رو با چه نرم افزاری باز میکنید؟ با هر نرم افزاری که هستید اونو از طریق ترمینال اجرا کنید تا ببینیم خطایی صادر میشه یا نه. برای نصب کارت گرافیک هم لازم نیست حتما درایورهای انحصاری رو نصب کنید. nouveau در این حالت خاص کارتونو راه میندازه.
2. میزکارتون چی هست؟ اگر گنوم یا kde داشته باشید افزونه هایی براشون وجود داره.(با کمی سرچ کردن میتونید به راحتی پیداشون بکنید.) در صورتی که این افزونه ها رو پیدا نکردید میتونید از کانکی ها استفاده کنید.
3. من مدت ها یوزر پرسپولیس بودم و الان هم مدتی هست یوزر uget. مشکل شما رو تا بحال نداشتم. انصافا هر دو خوب هستن.(البته قبول دارم که ضعف هایی هم دارند.)
4. سیستم رو میتونید از طریق پروکسی بگذرونید. رایج ترین روش این کار استفاده از تور هست. در انجمن سرچ کنید روش نصب و راه اندازی شو و سپس هر برنامه ای رو خواستید میتونید torify ش کنید.
پ.ن.1: درستش این هست که برای هر مشکل بخصوص یک پست ارسال کنید تا هم به مشکل محدودیت کاراکتر برنخورید و هم اینکه جواب های منحصربفرد و مختص به همون موضوع رو بگیرید.
پ.ن.2: پیشنهاد میکنم mpv رو بعنوان پلیر نصب کنید. مطمئن هستم حجم آپشن هاش شما رو به خوبی ارضا خواهد کرد.

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2018-10-07 22:08:56)

آفلاین

#3 2018-10-07 22:04:06

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

درود و ارج. من به سخنان پرفایدهٔ دوست فرزانه و خوش فکرم سعید گرامی بیفزایم که تابحال ترکیب torify + wget تمام نیازهای من را پاسخ داده. دربارهٔ بقیهٔ پرسش هاتون هم همون طوری که سعیدجان گفتند درست اینه که بصورت یک به یک پرسش کنید: یعنی برای هر سؤال یک تاپیک. اگر این تاپیک در ادامه به بیش از یک مقوله بپردازه برای حفظ نظم -که مهم ترین اولویت ما در انجمن هست- اون را خواهیم بست و بقیهٔ پرسش ها را باید در تاپیک های دیگری با رعایت اصل یک به یک بودن تاپیک ها و پرسش ها دنبال کنید.

پیشاپیش سپاس های فراوان ازین که در حفظ و گسترش این نظم یاری می کنید.

آفلاین

#4 2018-10-08 00:03:57

imaniy
عضو
از : internet
ثبت شده: 2018-10-04
وب سایت

LinArcX نوشته است که:

سلام و خوش آمدید به انجمن. امیدوارم لحظات خوبی رو در کنار هم سپری کنیم.
1. فیلم رو با چه نرم افزاری باز میکنید؟ با هر نرم افزاری که هستید اونو از طریق ترمینال اجرا کنید تا ببینیم خطایی صادر میشه یا نه. برای نصب کارت گرافیک هم لازم نیست حتما درایورهای انحصاری رو نصب کنید. nouveau در این حالت خاص کارتونو راه میندازه.
2. میزکارتون چی هست؟ اگر گنوم یا kde داشته باشید افزونه هایی براشون وجود داره.(با کمی سرچ کردن میتونید به راحتی پیداشون بکنید.) در صورتی که این افزونه ها رو پیدا نکردید میتونید از کانکی ها استفاده کنید.
3. من مدت ها یوزر پرسپولیس بودم و الان هم مدتی هست یوزر uget. مشکل شما رو تا بحال نداشتم. انصافا هر دو خوب هستن.(البته قبول دارم که ضعف هایی هم دارند.)
4. سیستم رو میتونید از طریق پروکسی بگذرونید. رایج ترین روش این کار استفاده از تور هست. در انجمن سرچ کنید روش نصب و راه اندازی شو و سپس هر برنامه ای رو خواستید میتونید torify ش کنید.
پ.ن.1: درستش این هست که برای هر مشکل بخصوص یک پست ارسال کنید تا هم به مشکل محدودیت کاراکتر برنخورید و هم اینکه جواب های منحصربفرد و مختص به همون موضوع رو بگیرید.
پ.ن.2: پیشنهاد میکنم mpv رو بعنوان پلیر نصب کنید. مطمئن هستم حجم آپشن هاش شما رو به خوبی ارضا خواهد کرد.

باتشکر از هر دو عزیز گرانقدر smile

1 = در مورد مشکل اول باید بگم که تو صفحه زیر تیک گزینه انویدیا رو بردارم انویدیا دیگه استفاده نمیشه؟ چطوری میتونم از از nouveau استفاده کنم اخه کمی انگلیسیم ضعیفه متاسفانه (عکس زیر): + اینکه لپ تاپ من 2 کارت گرافیک داره یکی اینتل یکی انویدیا که تو ویندوز اینطوری بود که به طور معمول از اینتل استفاده میکرد و برای کارهای سنگین مثل بازی میرفت روی انویدیا.

http://imgurl.ir/uploads/t885389_Screen … -45-50.png

2 = میزکار گنوم دارم ولی متاسفانه هرکار کردم تو مخزن اصلی پیدا نکردم مجبور به استفاده از مخزن aur شدم و تونستم 3 تا پیدا کنم که دقیقا همین ارور زیر رو میدن فقط اینا ارور میدن با دانلود بقیه برنامه ها مشکل ندارم همون ارور زیر رو میدن :

http://imgurl.ir/uploads/w503704_Screen … -27-29.png

تور رو نصب دارم و با دستور torsocks که قبل کد میزارم میتونم اون رو از تور عبور بدم ولی تو پکیج منیجر چطور اینکار رو کنم کنترل خاصی ندارم روش که.

آخرین ویرایش توسط imaniy (2018-10-08 00:06:15)

بهم سر بزنید :
www.iaghapour.ir
عاشق لینوکس و سیخ دادنش  smile

آفلاین

#5 2018-10-08 00:07:47

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

لطفن هر پرسش را در یک تاپیک جداگانه دنبال کنید.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB