شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2018-10-09 01:36:40

imaniy
عضو
از : internet
ثبت شده: 2018-10-04

طریقه نصب فایل های فشرده؟

دوستان من بعضی پکیج ها رو از بعضی سایت ها مثل گیت هاب میگیرم که به صورت زیپ هستن این بسته ها رو چطور میشه نصب کرد؟ امکانش هست توضیح بدین مرحله به مرحله؟

در ضمن یه چیز عجیب اینکه من با ویندوز گیت هاب رو راحت میرم سایتش با موبایل راحت میرم ولی با لینوکس نمیتونم وارد سایت گیت هاب بشم و فقط با تور میشه اینکار رو کرد چرا؟

برنامه نویس و طراح وب  smile
عاشق لینوکس و سیخ دادنش  smile
عاشق سریال و گیم  smile

آفلاین

#2 2018-10-09 12:27:05

LinArcX
عضو
ثبت شده: 2015-09-18

پاسخ: طریقه نصب فایل های فشرده؟

درود.
1. راه اصولی نصب نرم افزار در توزیع های گنو/لینوکسی استفاده از مدیر بسته هست. در آرچ، ما پکمن رو داریم که به شدت قدرتمنده و یه جامعه کاربری وسیع داره که روزانه چندین بسته جدید رو به مخازنش اضافه میکنن.
مهم نیست بسته ای که دارین میگیرین با چه زبانی نوشته شده باشه. c++ ، پایتون، جاوا.. مهم اینه تا جایی که میتونید از تنظمیات دستی و حذف/نصب های شخصی پرهیز کنید. در واقع این کار به شما کمک میکنه هر چه بیشتر به سمت اتوماتیک شدن کارها پیش برید.(اتوماسیون، شدن نرخ خطای انسانی رو کاهش میده!)
مکانیزم نصب بسته ها در آرچ هم بدین شکل هست که شما باید در مخازن رسمی آرچ بگردید و ببنید آیا کسی واسه بسته ی مدنظر شما PKGBUILD ای نوشته یا خیر. مثلا فرض کنید میخواید دانلود منیجر پرسپولیس رو روی سیستم تون نصب کنید. یه راهش اینه که به صورت دستی سورسش رو از گیت هاب دانلود کنید و عملیات نصب رو خودتون دستی انجام بدید. این کار احتمال بروز خطا رو افزایش میده. بهترین راهش اینه اول در مخازن رسمی و سپس در مخزن aur دنبال بسته تون بگردید.(که به احتمال بالای 90٪ قبلا یکی این کارو کرده!) در صورتی که pkgbuild شو پیدا نکردین خودتون میتونید واسش بسازید و منتشرش کنید روی aur.
2. آره گیت هاب چند وقتی هست کند باز میشه. منم امروز با تور بهش وصل شدم. نمیدونم چرا این اتفاقات باید سر گیت هاب بیفته واقعا!

آخرین ویرایش توسط LinArcX (2018-10-09 12:38:07)

آفلاین

#3 2018-10-09 15:10:28

imaniy
عضو

LinArcX نوشته است که:

درود.
1. راه اصولی نصب نرم افزار در توزیع های گنو/لینوکسی استفاده از مدیر بسته هست. در آرچ، ما پکمن رو داریم که به شدت قدرتمنده و یه جامعه کاربری وسیع داره که روزانه چندین بسته جدید رو به مخازنش اضافه میکنن.
مهم نیست بسته ای که دارین میگیرین با چه زبانی نوشته شده باشه. c++ ، پایتون، جاوا.. مهم اینه تا جایی که میتونید از تنظمیات دستی و حذف/نصب های شخصی پرهیز کنید. در واقع این کار به شما کمک میکنه هر چه بیشتر به سمت اتوماتیک شدن کارها پیش برید.(اتوماسیون، شدن نرخ خطای انسانی رو کاهش میده!)
مکانیزم نصب بسته ها در آرچ هم بدین شکل هست که شما باید در مخازن رسمی آرچ بگردید و ببنید آیا کسی واسه بسته ی مدنظر شما PKGBUILD ای نوشته یا خیر. مثلا فرض کنید میخواید دانلود منیجر پرسپولیس رو روی سیستم تون نصب کنید. یه راهش اینه که به صورت دستی سورسش رو از گیت هاب دانلود کنید و عملیات نصب رو خودتون دستی انجام بدید. این کار احتمال بروز خطا رو افزایش میده. بهترین راهش اینه اول در مخازن رسمی و سپس در مخزن aur دنبال بسته تون بگردید.(که به احتمال بالای 90٪ قبلا یکی این کارو کرده!) در صورتی که pkgbuild شو پیدا نکردین خودتون میتونید واسش بسازید و منتشرش کنید روی aur.
2. آره گیت هاب چند وقتی هست کند باز میشه. منم امروز با تور بهش وصل شدم. نمیدونم چرا این اتفاقات باید سر گیت هاب بیفته واقعا!

حرف شما متین ولی مشکل اینجاست که بعضی موقع ها پکیج منیجر بازی در میاره و یک بسته رو نصب نمیکنه با ارورهای مختلف مثالا بسته fribidi رو اومدم با حجم 200 مگ دان و نصب کنم ارور زیر یهو اومد :

http://imgurl.ir/uploads/y953536_Screen … -58-30.png

بعد اومدم برنامه ای که خیلی خیلی بهش نیاز دارم یعنی netspeed رو بنصبم دیدم ارور زیر اومد :

http://imgurl.ir/uploads/l828500_net.png

البته ناگفته نماند همیشه این مشکل نیست و اکثر برنامه ها رو میشه نصب کرد ولی بعضی ها رو مثل این برنامه ها نمیدونم چرا نمیشه.

آخرین ویرایش توسط imaniy (2018-10-09 15:11:15)

عاشق سریال و گیم  smile

آفلاین

#4 2018-10-09 17:17:57

joker
عضو
ثبت شده: 2018-01-24

حرف شما متین ولی مشکل اینجاست که بعضی موقع ها پکیج منیجر بازی در میاره و یک بسته رو نصب نمیکنه با ارورهای مختلف مثالا بسته fribidi رو اومدم با حجم 200 مگ دان و نصب کنم ارور زیر یهو اومد :

http://imgurl.ir/uploads/y953536_Screen … -58-30.png

بعد اومدم برنامه ای که خیلی خیلی بهش نیاز دارم یعنی netspeed رو بنصبم دیدم ارور زیر اومد :

http://imgurl.ir/uploads/l828500_net.png

البته ناگفته نماند همیشه این مشکل نیست و اکثر برنامه ها رو میشه نصب کرد ولی بعضی ها رو مثل این برنامه ها نمیدونم چرا نمیشه.

درود
همونجور که سعید بالا گفتن بهترین روش نصب استفاده از مدیربسته(پکمن) است. درمورد fribifi گویا شما قصد دارید از aur و با استفاده از aur helper نصب کنید ، توجه کنید که تاوقتی بسته ای در مخازن رسمی آرچ هست شما احتیاجی نداری به aur مراجعه کنی

extra/fribidi

استوار ماندن و زیر هر باری نرفتن دین من است.

آفلاین

#5 2018-10-09 21:15:37

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

@imaniy گرامی، تلاش شما در اصرار به یاد گرفتن ستودنی هست. مشاهده هم می کنید که دوستانتون با کمال میل و حوصله درحال یاری و راهنمایی اند. من هم مایل ام تا چندتا نکته عنوان کنم. میتونید به این نکته ها فکر کرده و  به حساب انتقال تجربه بگذارید (ایمیل شما را هم دریافت کردم): شما تاپیک را با مضمون نصب فایل های فشرده ایجاد کردید. اون هم فایل هایی که بصورت فشرده از گیت هاب می گیرید. پس ازینکه سعید راهنمایی کرد سؤالتون را عوض کردید و در بارهٔ پکیج منیجر پرسیدید که بعضی مواقع بازی درمیاره. گذشته ازینکه پس از مدتی خودتون در بارهٔ این جمله احساس دیگری خواهید داشت، خطاهایی که گذاشتید در همین انجمن بارها بررسی شده و روش های مطبوعی برای حل اونها ارائه شده. می تونید در سرچ بارِ انجمن سرچ کنید و این خطاها را بیابید. یافتن این خطاها به لطف این هستش که دوستانتون قبلن اونها را درون تگ کد قرار دادند و به صورت تصویر ارسال نکردند. پس نتیجه میگیریم که ارسال خطاها نباید بصورت تصویر باشه و خطاها و پیغام ها را باید درون تگِ کُد قرار بدید. در این پیوند می تونید نحوهٔ انجام این کار را مشاهده کنید:
https://bbs.archusers.ir/help.php#bbcode
بهرشکل، ملاحظه می کنید که joker@ گرامی هم یک بار دیگه سعی می کنه شما را در همون مسیری که سعید راهنمایی کرده، قرار بده. پس یک نتیجهٔ کوچک بعنوان برآیندِ اصرار دوستانتون در یک مسیر خاص، مطالعهٔ اصولی هست. ویکیِ های آرچ و مانجارو براستی عالی هستند. دوستان شما هم تقریبن همهٔ اطلاعاتشون را از همون ویکیِ آرچ به دست میارند.  اگر با زبان انگلیسی راحت نیستید خوشبختانه ما صفحه های مهم را در ویکیِ خودمون ترجمه کردیم. چرا سری بهش نمیزنید؟ wink

ویرایش: زمانی که فربد در انجمن فعال بود این تاپیک را به یادگار گذاشت. به یقین مطالعهٔ این تاپیک میتونه یک دید گسترده و روشن دربارهٔ تعامل با دوستانتون در انجمن ایجاد کنه:
https://bbs.archusers.ir/viewtopic.php?id=877

آخرین ویرایش توسط Arcush (2018-10-09 21:18:41)

آفلاین

#6 2018-10-10 03:28:57

imaniy
عضو

تشکر از تمام اساتید عزیز سعیم از این به بعد بر اینه که کمتر تایپک بزنم و بیشتر ویکی بخونم و کمی با مشکلات زیاد موجود و کمبود وفت انگلیسیم رو تقویت کنم.

در مورد ویکی انجمن هم باید بگم که متاسفانه خیلی از صفحات ترجمه نشده ولی چشم میخونم.
راستی یک پیشنهاد صفحاتی که ترجمه نشدن رو لینک بدین به ویکی خود ارچ مثالا تو ویکی سایت شما توضیح داده برای حل این مشکل مثالا برنانه x رو نصب کنید بعد نوشته برای اطلاه بیشتر دربازه این برنامه کلیک کنید ما هم کلیک میکنیم سایت شما میگه این مقاله وجود نداره یا ترجمه نشده یا همچین چیزی در این مواقع بهتر نیست حداقل یه لینک بدین به خود ویکی ٱرچ؟

عاشق سریال و گیم  smile

آفلاین

#7 2018-10-10 16:13:24

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

درود بر شما. ممکنه بعضی از صفحه ها با آدرس قبلی موجود باشند که حق با شماست و بایستی به آدرس جدید منتقلشون کنیم (گرچه تا اونجایی که میدونم منتقل شدند). ولی دربارهٔ پیوندهای دیگر هم کاملن شدنیه. اگر بتونید کمی ویکی یاد بگیرید و در این مهم یاریگر باشید که چه بهتر. دربارهٔ کمتر ارسال کردن هم هرگز منظور من این نبود. به طور خلاصه پیشنهادم مبنی بر ارسال های دقیق هستش. وگرنه انجمن ها را ساختند برای ارسال. big_smile

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB