شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2019-06-18 11:03:20

amjoshaghani
عضو
ثبت شده: 2019-06-16

ترمینال ندارم

سلام.
من تازگیا ارچ نصب کردم با Cinnamon.
الان که واردش میشم میبینم که ترمینال ندارم (یادم رفته بود نصب کنم) و البته یه جورایی معیوبه.
چطوری حذفش کنم؟
ویندوزم ندارم
سی دی هم بوت نمیشه ینی گراب نمیذاره

آفلاین

#2 2019-06-18 14:39:13

AliNbipr
عضو
ثبت شده: 2019-05-29

پاسخ: ترمینال ندارم

درود
میتونید با کلیدهای ترکیبی Ctrl + Alt + F1 یا F2  و ... به محیط tty برید و یک شبیه ساز نصب کنید. برای اتصال اینترنت هم از لن و dhcpcd یا wifi-menu استفاده کنید. یا از همونجا میتونید اقدام به تعویض میزکار کنید.

آخرین ویرایش توسط AliNbipr (2019-06-18 14:45:16)

آفلاین

#3 2019-06-20 22:09:36

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: ترمینال ندارم

amjoshaghani نوشته است که:

سلام.
من تازگیا ارچ نصب کردم با Cinnamon.
الان که واردش میشم میبینم که ترمینال ندارم (یادم رفته بود نصب کنم) و البته یه جورایی معیوبه.
چطوری حذفش کنم؟
ویندوزم ندارم
سی دی هم بوت نمیشه ینی گراب نمیذاره

درود و خوشآمد. در ادامهٔ پاسخ پیشین بیفزایم که برای حذف و نصب بسته ها لازم است که pacman و سینتکسِ اون را به خوبی بشناسید. به ویکی پارسیِ خودمون و یا ویکیِ خود پکمن مراجعه کنید. دلیل عمدهٔ بیشتر ما برای استفاده از آرچ همین پکمن و توانایی های کم نظیرش است. افزون بر این، سینامونْ دیگرْ یک دسکتاپِ مستقله و به سادگی معیوب بودن را نمی تونیم بهش وصله کنیم. ما گاهی ترجیح می دیم تکه های مختلفِ مورد نیاز را بشناسیم و جداگانه نصبشون کنیم. دسکتاپ هایی مثل KDE ایده ای برخلاف این ترجیح دارند و اگر احساس می کنید می خواهید یک دسکتاپِ کامل داشته باشید، می تونید نگرشتون را به سوی استفاده از چنین دسکتاپ هایی تغییر بدهید.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB