شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2019-08-11 08:48:29

sonic69
عضو
ثبت شده: 2019-04-13

عدم شناسخت ویندوز 10

سلام رفقا ! ایام به نیک smile

من مدتی بود ویندوز 10 و اوبونتو در کنار هم داشتم و به خوبی و خوشی برام کار میکردند. اما با توجه به اینکه اوبونتو روی سیستم من به خوبی کار نمیکرد ترجیح دادم توزیع سبکتری رو روی سیستمم پیاده کنم.

تو جستجوهام نام آرچ رو زیاد دیدم به عنوان توزیعی سبک..

با توجه به سختی نسبتا زیاد نصب آرچ (برای تازه کارها) از آموزش زیر برای نصب آرچ استفاده کردم
http://kiahamedi.ir/install-arch/

الان که با شما صحبت می کنم آرچ به خوبی نصب شده، منتهی چیزی که هست الان دسترسی به محیط ویندوز ندارم. تو صفحه سیاهی ابتدایی (گراب) اصلا ویندوز 10 من رو نشناخته.

البته این رو هم لازم به توضیح هست که بگممن علاوه بر ویندوز 10 یه درایو دیگه هم برای فایل های شخصیم دارم که اون رو هم نشناخته.

ممنون میشم من رو از محبتتون بی نصیب نذارید و راهنمایییم کنید

آفلاین

#2 2019-08-11 11:23:34

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: عدم شناسخت ویندوز 10

درود بر شما. وختی از آموزش های وبلاگی استفاده می کنید باید پرسش هاتون را در زیر همون آموزش بپرسید. توجه کنید که ما نمی دونیم شما برای پارتیشن بندی چه کرده اید و باید نخست ببینیم که آیا پارتیشن های ویندوز سر جاشون هستند و یا اگر بودند باید گراب را ریکانفیگ کنید. به هر صورت، علی رغم این که آموزش های فراوانی این روزها در سطح نت به فارسی نوشته شده ولی ما کماکان پیش نهاد می کنیم ویکی را برای نصب مطالعه کنید. خلاصه این که، توضیحات شما پاسخ بسیار دقیقی ندارند مگر اینکه چیزهای دقیق تری را در اختیار بگذارید (و یا ما از شما بخوایم).

ویرایش: برای نصب موازی با ویندوز، نخست باید این جا را بخونید تا تصور واضحی نسبت به أنچه قرار هست و باید رخ داده بشه داشته باشید:
https://wiki.archlinux.org/index.php/Du … th_Windows

آخرین ویرایش توسط Arcush (2019-08-11 11:29:36)

آفلاین

#3 2019-08-11 12:44:25

sonic69
عضو
ثبت شده: 2019-04-13

از پاسخ شما بی نهایت خرسند شدم

اگر درست متوجه شده باشم سایر پارتیشن های من در حال حاظر وجود دارند. چراکه وقتی از دستور lsblk استفاده می کنم اونها رو نشون میده.متاسفانه هنوز نتونستم با ویکی آرچ ارتباط بگیرم. چون هرچی بیشتر درونش میرم مباحث بیشتری برام اورده میشه که باعث گیج شدن من به عنوان کاربر ساده میشه.

تقریبا مورد من شبیه به لینک زیر هست
https://cybrit.ir/windows-not-booting-a … ng-ubuntu/

برای آرچ هم باید به همین روش پیش رفت؟

آفلاین

#4 2019-08-12 00:42:45

joker
عضو
ثبت شده: 2018-01-24

درود
چک کنید که بسته های ntfs-3g و os-prober نصب باشن و بعد از اون یک بار گراب رو آپدیت و ریبوت کنید.

آفلاین

#5 2019-08-27 12:06:56

amjoshaghani
عضو
ثبت شده: 2019-06-16

باسلام آرچــــــــــی گرامی !
با نصب rEFInd خودتونو برای همیشه از شر این مشکل خلاص کنید.
خیلی خیلی ساده است کار باهاش:

sudo pacman -S refind-efi
sudo refind-install

تمام! ریبوت کنید و وارد سیستم عامل مورد نیازتون شید!
تصویر:
do.php?img=1

آخرین ویرایش توسط amjoshaghani (2019-08-27 12:20:00)

آفلاین

#6 2019-09-01 12:18:22

fla
عضو
ثبت شده: 2018-12-16

تا چند روز قبل چون پارتیشن gpt داشتم با uefi دوال بوت نصب میکردم و مشکلی نداشت (مانجارو)
الان رو mbr (مثل قبل اول ویندوز نصب کردم و بعد لینوکس) مانجارو گراب لینوکس خودش رو نصب کرده و ویندوز هم شناخته ولی بعد از ورود به ویندوز اسکرین انگار برفک داره و ویندوز بالا نمیاد.

آفلاین

#7 2019-09-01 23:00:08

fla
عضو
ثبت شده: 2018-12-16

fla نوشته است که:

تا چند روز قبل چون پارتیشن gpt داشتم با uefi دوال بوت نصب میکردم و مشکلی نداشت (مانجارو)
الان رو mbr (مثل قبل اول ویندوز نصب کردم و بعد لینوکس) مانجارو گراب لینوکس خودش رو نصب کرده و ویندوز هم شناخته ولی بعد از ورود به ویندوز اسکرین انگار برفک داره و ویندوز بالا نمیاد.

با کمک انجمن مانجارو custom.cfg ساختم(با UUID خودم) مشکل رفع شد

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB