شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2019-12-13 14:37:21

TUX
عضو
ثبت شده: 2016-01-31

امکان اختصاص dns خاص به یک برنامه

سلام

سوال در عنوان مشخصه، میخوام برای یک برنامه یه dns خاص تعریف کنم، راهی هست؟

اصل سوال هم در مورد dns سایت شکن هست برای اتصال برنامه های تحریمی مثل spotify که استفاده میکنم.

آدرس dns رو تو بخش نتورک سیستم ست کردم و مشکلی ندارم از بابت اتصال برنامه، ولی نمیخوام کل تبادلات سیستم از این dns عبور کنه به جهت حفظ حریم خصوصی.

تشکر.

سیستم عاملم هم المنتری او اس

آفلاین

#2 2019-12-16 23:03:23

Arcush
Moderator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: امکان اختصاص dns خاص به یک برنامه

درو بر TUXگرامی و ناپیدا. من روش حل این مسأله را نمی دونم ولی برام جالبه که چرا چنین نیازی را احساس می کنید؟

آفلاین

#3 2019-12-17 14:05:09

TUX
عضو
ثبت شده: 2016-01-31

پاسخ: امکان اختصاص dns خاص به یک برنامه

درود

با استفاده از dns سایت شکن میشه به خیلی از سایتها و برنامه های تحریمی دسترسی پیدا کرد

از اونجایی که فعلا vpn فعالی برای لینوکس پیدا نمیشه مجبورم برای اتصال به سرویس spotify از این dns استفاده کنم
البته به جز tor که وصله و به کار spotfiy نمیاد چون این سرویس در زمان ثبت نام با مشخص کردن کشور محل اتصال، همیشه باید با ip همون کشور واردش شد! (عجب گیری افتادیم!)
البته میشه تور رو فقط برای ip های یک کشور تعریف کرد، ولی سرورهای پرسرعت رو از دست میدم

و مهمتر از همه اینها لطفیه که عزیزان شامل حال ما کردن و در هر سرویس داخلی مشغول به تجسس و تفحص در امورات خصوصی و عمومی ملتن و از این رو خواستم بدانم که آیا راهی هست از این dns فقط برای اتصال spotfiy استفاده کنم و باقی سیستم را مصون بدارم از این اتصال احتمالا ناپاک؟!

تا اینجای جستجو به نظرم یا راهی نیست! یا اگر هم پیدا بشه فراتر از تخصص و تبحر بنده است که حتی بتونم راه اندازیش کنم!

در کل موضوع حیاتی ای نیست، فقط برام سوال شده بود آیا راهی هست مثل پروکسی ای که تعریف میکنیم برای برنامه ها، dns هم تعریف کنیم؟! اصلا میشه همچین کاری کرد؟!

آخرین ویرایش توسط TUX (2019-12-17 14:08:41)

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB