شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2020-04-27 11:44:44

###darklinux$$$
عضو
ثبت شده: 2020-04-27

تنضیم تصویر زمینه بر روی lightdm

دوستان انگار تنضیمات lighdm آرچ لینوکس با دیگر lighdm ها فرق داره اگه چیز گرافیکالی برای این کار هست بگید تا نصب کنم اگر هم نیست با دستور gesetting هر کاری میکنم تصویر زمینه ست نمیشه دستورات کامل
sudo xhost +SI:localuser:lightdm
sudo su lightdm -s /bin/bash
gsettings set com.canonical.unity-greeter background '/usr/share/backgrounds/orsomewhereelse.png'
جوابی که گرفتم
No such schema ?com.canonical.unity-greeter?
خوب تو آرچ انگار فرق داره میشه مراحلشو بگید

آفلاین

#2 2020-04-27 11:46:58

هومان
عضو
ثبت شده: 2019-08-23

پاسخ: تنضیم تصویر زمینه بر روی lightdm

سلام راشد
میتونی فایل کانفیگشو ادیت کنی
https://wiki.archlinux.org/index.php/Li … ges/colors

آفلاین

#3 2020-04-27 13:13:30

Arcush
Administrator
ثبت شده: 2015-09-15

###darklinux$$$@

درود و خوشآمد. این دستورها را از کجا آورده اید؟ برای نمونه، اون sudo su را میدونید که برای چیه و آیا در چه شرایطی کاربرد داره؟ این سؤال خیلی مهم تر از کانفیگ lightdm هست.

پی نوشت: کُدها را در تگ کُد قرار بدهید تا هم علاوه بر خواناییِ بهتر، در مشارکت برای ایجاد نظم هم سهیم باشید.

آفلاین

#4 2020-04-27 17:37:02

###darklinux$$$
عضو

Arcush نوشته است که:

###darklinux$$$@

درود و خوشآمد. این دستورها را از کجا آورده اید؟ برای نمونه، اون sudo su را میدونید که برای چیه و آیا در چه شرایطی کاربرد داره؟ این سؤال خیلی مهم تر از کانفیگ lightdm هست.

پی نوشت: کُدها را در تگ کُد قرار بدهید تا هم علاوه بر خواناییِ بهتر، در مشارکت برای ایجاد نظم هم سهیم باشید.

بله میدونم من رو برای ایجاد بی نظمی ببخشید در کل خیلی الان به ذهنم فشار اومده برای همین این جوریم

آفلاین

#5 2020-04-27 17:38:13

###darklinux$$$
عضو

درستش کردم با یه gtk greeter

آفلاین

#6 2020-04-27 18:34:14

Arcush
Administrator
ثبت شده: 2015-09-15

به معنی واقعی خوشحالم که حل شد. بهتر نبود توضیح می دادید که چطوری درستش کردید (این طوری اگر کسی به مشکل مشابه شما بر می خورد می تونستیم به روش شما استناد کنیم و کارش راه بیفته)؟ هم چنین عنوان تاپیک را هم می تونستید با [حل شد] ادیت کنید. بازْ هم چنین، پس از این که آرام شدید می شد کدها را در تگ قرار بدهید. بقای هر چیزی در گروِ نظمه و افزایش بی نظمی هرگز مطلوب نیست. ما به انجمن به عنوان یک temp_variable نگاه نمی کنیم.

آفلاین

#7 2020-04-30 15:18:47

morealaz
Moderator
ثبت شده: 2016-03-19

###darklinux$$$ نوشته است که:

دوستان انگار تنضیمات lighdm آرچ لینوکس با دیگر lighdm ها فرق داره اگه چیز گرافیکالی برای این کار هست بگید تا نصب کنم اگر هم نیست با دستور gesetting هر کاری میکنم تصویر زمینه ست نمیشه دستورات کامل
sudo xhost +SI:localuser:lightdm
sudo su lightdm -s /bin/bash
gsettings set com.canonical.unity-greeter background '/usr/share/backgrounds/orsomewhereelse.png'
جوابی که گرفتم
No such schema ?com.canonical.unity-greeter?
خوب تو آرچ انگار فرق داره میشه مراحلشو بگید

برای تغییر تنظیمات باید فایلهای کانفیگش رو تغییر بدید. برای gtk-greeter میتونید بسته lightdm-gtk-greeter-settings رو نصب کنید که به صورت گرافیکی بتونید تغییرات رو انجام بدید.

آفلاین

#8 2020-04-30 20:52:43

###darklinux$$$
عضو

Arcush نوشته است که:

به معنی واقعی خوشحالم که حل شد. بهتر نبود توضیح می دادید که چطوری درستش کردید (این طوری اگر کسی به مشکل مشابه شما بر می خورد می تونستیم به روش شما استناد کنیم و کارش راه بیفته)؟ هم چنین عنوان تاپیک را هم می تونستید با [حل شد] ادیت کنید. بازْ هم چنین، پس از این که آرام شدید می شد کدها را در تگ قرار بدهید. بقای هر چیزی در گروِ نظمه و افزایش بی نظمی هرگز مطلوب نیست. ما به انجمن به عنوان یک temp_variable نگاه نمی کنیم.

خوب من یه gtk-greeter نصب کردم بقیه ی مراحل گرافیکی بود و چون میدونستم یوزر اصلی کامپیوتر root هست پس تصاویر زمینه رو جایی که root از اون استفاده میکنه فرقی نمیکنه کجا بزارید به عنوان مثال من اون رو در محل:
usr/share/background
ریختم و فقط آدرس یه تصویر رو در gtk-greeter دادم و تا درست شه و تموم

آفلاین

#9 2020-04-30 20:55:24

###darklinux$$$
عضو

احساس میکنم یه سری چیزای انجمن کمه مثلا جایی که توش کد قرار میدی ویرایش ارسال ها و غیره الان من نمیتونم تاپیک رو به حل شد تغییر بدم

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB