شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

اطلاعیه

#1 2020-07-17 00:37:02

Arcush
Administrator
ثبت شده: 2015-09-15
ارسال ها: 1,566

پیرامون تغییرات اخیر در انجمن

درود بر دوستان عزیز و با آرزوی تندرستی و شادی.


در طی چند سال اخیر چند مورد پیشنهاد مبنی بر ایجاد تغییرات در انجمن انجام شده است. بیشتر این پیشنهادها در راستای تغییر انجمن ساز مطرح شده اند و همین طور برخی از این پیشنهادها درباره ی تغییر نوع مدیریت انجمن بوده. بنده در این جا به فرآیند بررسی این پیشنهادها می پردازم و تاپیک برای انتقاد و پیشنهاد باز هست. هم چنین درباره ی تغییرات جدید در انجمن هم صحبت خواهیم کرد.

۱ - تغییر انجمن ساز ممکنه به صورت موضعی باعث  ایجاد تغییراتی بشه ولی تضمینی برای این که این تغییرات مثبت اند نیست. در حقیقت، چون انجمن علمی هست چنین تغییراتی که در جهت جذب مخاطب هستند، هم خوانی کافی با مأموریت انجمن ندارند. وانگهی پیاده سازی این تغییرات و اشخاص پیاده سازِ این تغییرات داستان جداگانه ای داره که ممکنه به موقع درباره ش حرف بزنیم (اگر لازم شد). انجمن اصلی آرچ همینه و از نظر علمی سرآمد و بی نهایت شایسته هست. می تونیم عطف به روش اون ها کنیم و دلیلی موجه ارائه بدیم که اگر این تغییرات تأثیرات مثبتی داشتند چرا اون ها انجام نمی دهند (یا تا به حال انجام نداده اند). گرچه می شه روی قالب انجمن ساز و هم چنین ادیتور ارسال پست ها کارهای مفیدی کرد (که همین الان تو گلدن بحث اش داره انجام می شه).

۲ - تمام هزینه های انجمن تا به حال بر عهده ی آرش عزیز بوده و مبدأ انجمن هم آرش هست. آرش در تصمیم گیری بسیار تأمل می کنه و جوانب را کامل می سنجه. زمان ثابت کرده که تا به حال اشتباهی هم در تصمیم گیری نداشته. بقیه ی ما کاربرهایی هستیم که در انجمن فعالیت علمی داریم. بر "اساس مقدار فعالیت"، هر سال برخی از دوستان دسترسیِ Moderatorی بهون داده می شه. این دسترسی برای کنترل درون انجمن هست. فرمول بالا که تنها بر اساس مقدار فعالیت بوده ما را متحمل صدماتی هم کرده و بر همین اساس، کمی حرج و تعدیل خواهد شد.

۳ - در ابتدای شکل گیری انجمن، قرار شد توجه ما کامل معطوف به آرچ و توزیع های وابسته بشه. اولین پیشنهاد مبنی بر توزیع های دیگر از طرف محمدرضای عزیز بود که قرار شد تالار خانواده ی BSDها هم افزوده بشه. این پیشنهاد در میانه ی راه گم شد و سپس دیگه پیگیری هم نشد. با توجه به این که گروه تلگرامی پاسخگوی سؤال های متفاوت و معتنابهی در زمینه ی سایر توزیع ها هم هست ما تالار توزیع های دیگر را هم افزودیم که در این تالار BSDها هم بررسی می شوند.

۴ - خوشبختانه بسیاری از دوستانی که باهاشون ارتباط داریم متخصصین درجه ی اولی در حوزه های مختلف هستند. با تکیه بر دانشی که خودشون به دست آورده اند در حال کار کردن هستند و در آمد خودشون را هم دارند. ولی این تمهید که ما قسمتی داشته باشیم برای این که افراد هم رزومه ی خودشون را در اون جا بگذارند و هم این که اگر کسی پروژه/دعوت به کار/پیشنهاد مالی داره بتونه مطرح کنه و افراد هم بتونند در موقعیت سنجش و قبول پیشنهاد قرار بگیرند قسمتی را هم تحت عنوان آگهی های شغلی ایجاد کردیم.

۵ - قسمتی دیگری را هم تحت عنوان آموزش افزوده ایم که دوستان بتوانند آموزش های خودشون را در اون جا قرار بدهند. طیف این آموزش ها علوم کامپیوتر هست. هم چنین نوع این آموزش ها از ویدئویی گرفته تا متنی متغیره. درباره ی آموزش های ویدئویی اگر استقبال بشه ما تمهیدات خاصی برای آپلود مستقیم خواهیم اندیشید ولی در حال حاضر دوستان باید لینک قرار بدهند.

۶ - دیگران کاشتند، ما خوردیم // ما بکاریم، دیگران بخورند. هیچ وخت همه نمی تونند هم فکر باشند. بی شک تعارضاتی هم در موضوعات راهبردی انجمن وجود داره. ممکنه ترجیح این باشه که این تعارضات بین کاربران قدیمی حل و فصل بشه و یا ممکنه ترجیح این نباشه. ولی دوستانی که تازه به ما ملحق شده اند و به ویژه نوجوان هستند این نکته را در نظر داشته باشند که تمام تلاش های ما در این انجمن عاری از منافع مادی بوده، عاری از به قول مصطفی promotion بوده و عاری از منافع شخصی. ما بر مبنای دغدغه های واقعی گرد هم اومدیم و راز دوستی ما هم همینه که چون منفعتی در بین نبوده پس دعوایی هم بر سَرِش رخ نداده. پیشنهاد من هم به شما همینه: روش ما را در پی بگیرید + ایده های نو و جسورانه ی خودتون را که برخاسته از نیروی تازگیِ نَفَس هست پیاده کنید. ما هم به عنوان برادرهای بزرگتر شما تا جایی که امکانِش باشه همه طور حمایت خواهیم کرد. شاید وختش باشه که بنشینیم و از چوگان زیبای شما لذت ببریم.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB میزبانی توسط MahanCloud