شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

#1 2020-09-13 14:47:44

مهدی زارع
عضو
ثبت شده: 2020-08-03

بعد از هر بار ورود به آرچ باید رزولوشن رو تنظیم کنم !!!

سلام
من چند روزی میشه که آرچ نصب کردم

مشکلی نداشتم تا اینکه از دیروز وقتی لپ تاپ و روشن میکنم و وارد سیستم عامل آرچ میشم تصویر پس زمینه بزرگ تر شده ، یعنی من قبل اینکه خاموش کنم لپ تاپ رو رزولوشن رو میزارم روی (1620*2880) اما وقتی خاموش میکنم لپ تاپ و دوباره روشن میکنم میبینم تصویر پس زمینه بزرگ تر شده و برنامه Latte-Dock به علت بزرگ شدن تصویر مخفی شده و دسترسی بهش ندارم sad

و جالب اینجاست وقتی میرم توی تنظیمات و برنامه Display Configuration رو اجرا میکنم میبینم رزولوشن همون (1620*2880) مونده ، اما تصویر پس زمینه بزرگ تر شده و برنامه ای که گفتم مخفی شده !

مشکل از کجا میتونه باشه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

آفلاین

#2 2020-09-13 17:42:54

Arcush
Administrator
ثبت شده: 2015-09-15

پاسخ: بعد از هر بار ورود به آرچ باید رزولوشن رو تنظیم کنم !!!

درود. این میتونه سرنخی باشه؟
https://stackoverflow.com/questions/426 … ith-xrandr

آفلاین

#3 2020-09-14 08:42:10

مهدی زارع
عضو
ثبت شده: 2020-08-03

سلام دوست عزیز
من خیلی از راه هارو امتحان کردم متاسفانه ودر حال حاضر چاره جز عوض کردن محیط گرافیکی نبود که با حذف plasma kde-applications + sddm و جایگزین کردنش با gnome  gnome-extra + gdm مشکلم حل شد
اما چیزی که هست به نظر م از محیط گرافیکی هست اما از چی رو دقیق نمی دونم چون متاسفانه وقت ندارم بخوام روی ارور ها کار کنم و دارم برنامه نویسی کار میکنم یک دوره جدید باید سریع برم جلو

در ضمن من یه کتاب مقدمات لینوکس از کاردانی دانشگاه دارم اما بخوام با دستورات بیشتر توی آرچ آشنا بشم لطفا بهم منابع معرفی کنید ممنون میشم
و اینکه به زودی سعی میکنم دوره lpic1 جادی رو ببینم چون دوست دارم توی لینوکس حرفه ای بشم چون واقعا عاشقش هستم
ممنون بخاطر وقتی که گذاشتی smile

آخرین ویرایش توسط مهدی زارع (2020-09-14 08:43:07)

آفلاین

#4 2020-09-14 12:30:11

Arcush
Administrator
ثبت شده: 2015-09-15

دوست عزیز،
مشکلی در این باره وجود نداره. به پیش بروید. درباره ی دوره های lpic، آن چه را اشاره کردید دیده ام (و برای شروع، به عنوان آشنا شدن با فضا ممکنه برای برخی ها مناسب باشه و البته *هرگز* نمی تواند به عنوان مرجع قابل استناد/اتکا باشد). ولی درباره ی منابع، اگر به دنبال استفاده از تجربه ی اعضای انجمن هستید در یک تاپیک جداگانه موضوع پرسش را عنوان کنید.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB