شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

اطلاعیه

#1 2021-04-01 21:56:14

system76
Moderator
از : میپرسی از من اهل كجايم؟
ثبت شده: 2018-02-03
وب سایت

ایده ای در مورد کمک به جامعه و انجمن آرچ لینوکس

انجمن ها نقطه عطف پاسخ به سوالات هستند اما مدتی است که تلگرام جایگزین انجمن ها شده و دیگر در گروه های تگرامی به سوالات کاربران پاسخ داده می شود اما گروه های تلگرامی یک مشکل اساسی دارند هیچ کدام از پیام ها در موتورهای جستجوگر index نمی شوند و تلگرام ابزار جستجوی قوی جهت پیدا کردن پیام ها ندارد شاید در نگاه اول تلگرام یک ابزار سریع و آسان باشد اما کسانی که پاسخگو سوالات هستند از پاسخ به این سوالات خسته شده اند چرا؟ چون سوالاتی وجود دارد که هزاران بار پاسخ داده شده است و هر روز همان سوال تکراری دوباره پرسیده میشود اما اگر این سوالات در انجمن ها پرسیده شده بود دیگر نیازی به پاسخ دوباره به سوالی که قبلا پرسیده شده بود نبود و نیروی افراد پاسخ گو شاید به سمت  تولید محتوا یا حل مشکلات دیگر سوق پیدا میکرد اما مشکل بزرگی وجود دارد خیلی از کاربران میانه خوبی با انجمن ها ندارند و ترجیج میدهند سوال خود را در تلگرام بپرسند بارها تلاش ادمین های گروه های گنو/لینوکس را دیده ام که سعی کردند کاربران را به سوی انجمن ها سوق بدهند اما بنا به دلایلی همچون آسانی استفاده از تلگرام و ... کاربران دوباره سوال خود را در گروه ها مطرح میکنند و دوباره همان سوالات تکراری و همان جواب های تکراری!!
مدتی بود این مشکل فکر من را درگیر کرده بود و ایده ای در ذهنم شکل گرفت اما ایده به این صورت است که سوالات با همان روال قدیمی در گروه های تلگرامی مطرح شوند اما سوالات پاسخ داده شده به صورت کنترل شده توسط ادمین های گروه توسط یک بات تلگرامی به انجمن منتقل شود در این حالت در دراز مدت آرشیو گران بهایی از سوالات و پاسخ ها در انجمن جمع آوری میشود علاوه بر مزیت index شدن سوالات در موتورهای جستجوگر دیگر نیاز به پاسخ همان سوال تکراری نیست و کافی است لینک پاسخ برای سوال کنند ارسال شود

اما برای تحقق ایده و کمک به جامعه نیاز همکاری شما عزیزان دارم اگر دوست داشتید با مشارکت خود  به جامعه کمک بزرگی کنیم.

آخرین ویرایش توسط system76 (2021-04-01 22:38:46)

ما را از مرگ می ترسانند،
انگار كه ما زنده ايم …
“شاملو”

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB میزبانی توسط MahanCloud