شما هنوز به سیستم وارد نشده اید.

اطلاعیه

#1 2021-11-29 23:55:31

رضا
عضو
ثبت شده: 2021-11-29

سورس نشدن کانفیگ i3

سلام
من به تازگی آرچ نصب کردم. i3 رو نصب کردم و تنظیماتی براش در آدرس config/i3/config./~ قرار دادم ولی وقتی با دستور sudo startx آی۳ رو اجرا میکنم هیچ تغییری نکرده. هر فایل کانفیگی به عنوان محتوای اون فایل قرار میدم فرقی نداره و ظاهر i3 همون پیشفرضه. مشکل چیه؟

آفلاین

#2 2021-11-30 14:17:31

morealaz
Moderator
ثبت شده: 2016-03-19

پاسخ: سورس نشدن کانفیگ i3

رضا نوشته است که:

سلام
من به تازگی آرچ نصب کردم. i3 رو نصب کردم و تنظیماتی براش در آدرس config/i3/config./~ قرار دادم ولی وقتی با دستور sudo startx آی۳ رو اجرا میکنم هیچ تغییری نکرده. هر فایل کانفیگی به عنوان محتوای اون فایل قرار میدم فرقی نداره و ظاهر i3 همون پیشفرضه. مشکل چیه؟

چرا با sudo دستور startx رو ران میکنی؟؟؟ اینجوری با کاربر روت وارد میشی و دیگه دایرکتوری هوم کاربر استفاده نمیشه که فایل کانفیگ رو استفاده کنه!!! به جای اون از دایرکتوری هوم کاربر ریشه استفاده میکنه که کانفیگی اونجا وجود نداره.
باید بدون sudo دستور startx رو اجرا کنی.

آفلاین

#3 2021-11-30 15:09:43

رضا
عضو
ثبت شده: 2021-11-29

پاسخ: سورس نشدن کانفیگ i3

morealaz نوشته است که:
رضا نوشته است که:

سلام

چرا با sudo دستور startx رو ران میکنی؟؟؟ اینجوری با کاربر روت وارد میشی و دیگه دایرکتوری هوم کاربر استفاده نمیشه که فایل کانفیگ رو استفاده کنه!!! به جای اون از دایرکتوری هوم کاربر ریشه استفاده میکنه که کانفیگی اونجا وجود نداره.
باید بدون sudo دستور startx رو اجرا کنی.

بدون sudo هم اجرا کنم بازم همین مشکل هست.

آفلاین

پانوشت انجمن

پشتیبانی توسط تیم آرچ لینوکس ایران و نیرو گرفته با FluxBB میزبانی توسط MahanCloud